Webcontent-Anzeige Webcontent-Anzeige

Mapa lasów zawsze pod ręką

Aplikacja na telefon, dzięki której nie zgubisz się w lesie.

     Na zlecenie Lasów Państwowych została przygotowana aplikacja umożliwiająca dostęp do map lasów.  Podstawową zawartością aplikacji są leśne mapy tematyczne np. mapa podstawowa, drzewostanowa, form własności, siedlisk leśnych, zbiorowisk roślinnych oraz mapa łowiecka. Poza mapami branżowymi, użytkownik ma możliwość wyświetlenia np. mapy topograficznej lub ortofotomapy.
     Po wcześniejszym pobraniu odpowiednich danych, aplikacja działa również offline. Mechanizm pobierania danych do pracy offline umożliwia korzystanie z map nadleśnictw oraz parków narodowych.
     Z poziomu aplikacji mBDL użytkownik ma dostęp w trybie online do pełnego opisu taksacyjnego dla lasów wszystkich form własności. Opis taki zawiera m.in. gatunki drzew i krzewów występujące w danym miejscu, ich szczegółowy opis, adres leśny, wskazania gospodarcze i wiele innych informacji.

Aplikacja  na urządzenie stacjonarne dostępne jest tutaj

Aplikacja wyposażona jest w szereg przydatnych w terenie funkcji: zapis punktu z lokalizacji GPS lub ze wskazania na mapie, zapis trasy oraz prostą nawigację do wskazanego punktu. Dzięki tej aplikacji unikniesz nieprzyjemnej sytuacji zgubienia się w lesie np. podczas grzybobrania.

Aplikacja na telefon mBDL Mobilny Bank Danych

W mBDL można wyszukać wydzielenia leśne na podstawie tzw. adresu leśnego. W menu Pomoc dostępna jest również instrukcja opisująca podstawowe funkcjonalności, z którą warto się zapoznać na początku użytkowania aplikacji.

Aplikacja została przygotowana przez Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej.