Wydawca treści Wydawca treści

Drewniane wiaty leśne

Na terenie Nadleśnictwa są miejsca, gdzie możesz odpocząć, zjeść posiłek i dalej ruszyć na szlak. Zanim jednak zatrzymasz się w takim miejscu zapoznaj się z zasadami bezpiecznego korzystania z drewnianych wiat leśnych

Las pełni wiele funkcji i zaspokaja potrzeby różnych grup użytkowników. Aby nie uszczuplić jego zasobów, granice swobody użytkowania określają normy prawne, kulturowe i zasady współżycia społecznego przyjęte w Rzeczypospolitej Polskiej.

Zanim wybierzesz się do lasu zaplanuj dokładnie wycieczkę na łono natury, warto jest także wiedzieć jakie miejsca warto odwiedzić i jakie są zasady korzystania z tych miejsc.

Poniżej znajduje się wykaz miejsc, na których posadowione są drewniane wiaty leśne, gdzie można odpocząć, schronić się. Niektóre obiekty dostosowane są do możliwości rozpalenia ogniska. Zanim jednak zdecydujecie się na rozpalenie ogniska warto zapoznać się z zasadami bezpiecznego korzystania z takich miejsc. Informacja na ten temat znajduje się w zakładce dotyczącej bezpiecznego rozpalania ognisk.

l.p.

leśnictwo

Adres leśny

Obiekt

1

Zawieścice

193 a

Wiata na Szkółce leśnej z miejscem na ognisko

Zasady korzystania z miejsca na ognisko

2

Ślubów

166 k

Wiata z miejscem na ognisko

Zasady korzystania z miejsca na ognisko

3

Załęcze

61 a

Wiata z miejscem na ognisko

Zasady korzystania z miejsca na ognisko

4

Sułków 

76 f

Wiata na ścieżce edukacyjnej z miejscem na ognisko

Zasady korzystania z miejsca na ognisko

 

Mapa z zaznaczonymi leśnymi wiatami dostępna jest na mapie Google.

Pamiętaj o zachowaniu zasad bezpiecznego wypoczynku w lesie oraz o przestrzeganiu aktualnych obostrzeń związanych z przeciwdziałaniem zakażenia wirusem COVID-19.