Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kolejny hotelik dla owadów otwarty

„ Pszczoła jest podstawą życia na Ziemi, a gdy nie ma pszczół nie ma też pożywienia dla człowieka. Jeżeli wyginą pszczoły, ludzkość przeżyje jeszcze tylko cztery lata!” Albert Einstein

10 października w Szkole Podstawowej w Sicinach nastąpiło uroczyste otwarcie hotelika dla zapylaczy, który powstał w ramach naszego projektu „ Oko w oko z dziką pszczołą”.  Data wybrana została nie przypadkowo, tego dnia przypada święto drzewa, a drzewa i zapylacze są ze sobą nierozerwalnie powiązane.

W ramach projektu w otoczeniu hotelika założona została łąka kwietna, odbyły się także zajęcia edukacyjne, a szkolny korytarz zmienił się w piękną łąkę z kolorowymi pszczołami z tektury wykonanymi przez uczniów.

W tym wyjątkowym dniu w pobliżu hotelika posadzone zostały krzewy miododajne, które wzbogacą bazę pokarmową lokatorów hotelika.

Celem projektu jest podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat roli dzikich zapylaczy w przyrodzie, zwiększanie bazy pokarmowej oraz tworzenie dla nich schronień. Z pewnością cel został osiągnięty, teraz uczniom pozostała obserwacja zmieniającej się w ciągu roku aury otoczenia hotelika oraz obserwacja lokatorów nowego lokum.