Wydawca treści Wydawca treści

Rezerwaty przyrody

Rezerwaty to wydzielone obszary o szczególnych wartościach przyrodniczych, zachowane w stanie naturalnym lub mało zmienionym. Ogranicza się tam gospodarkę leśną. Rezerwaty stanowią 1,6 proc. powierzchni lasów zarządzanych przez LP.

Na terenie nadleśnictwa nie występują rezerwaty przyrody, istnieją jednak  propozycje obszarów kwalifikujących się do objęcia ich ochroną rezerwatową.

Są to:
•    "Kotewka w Bieliszowie" o powierzchni ok 150 ha projektowany rezerwat położony jest nad Odrą (prawy brzeg) pomiędzy Bieliszowem a Lubowem.
    "Cisy w Ślubowie" położony na terenie leśnictwa Ślubów o powierzchni ok 16 ha. Jest to projektowany rezerwat fitocenotyczny.
•    "Łęg w Karowie" położony na terenie obrębu leśnego Góra o powierzchni ok 50 ha. Jest to projektowany rezerwat florystyczny.
•    "Czapliniec nad Baryczą" położony na terenie obrębu leśnego Góra o powierzchni ok. 5,5 ha. Jest to projektowany rezerwat fitocenotyczny.
•    "Dąbrowa nad Odrą" położony na terenie obrębu leśnego Góra o powierzchni ok. 50 ha. Jest to projektowany rezerwat fitocenotyczny.
•    "Las wilgotny w Dolinie Rowu Polskiego" położony na terenie obrębu leśnego Góra o powierzchni ok. 150 ha. Jest to projektowany rezerwat krajobrazów ekologicznych.
•    "Ols jesionowy w Dolinie Rowu Polskiego" położony na terenie obrębu leśnego Góra o powierzchni ok. 250 ha. Jest to projektowany rezerwat krajobrazów ekologicznych.  
•    "Łęg w Bełczu Wielkim" położony na terenie obrębu leśnego Jemielno o powierzchni ok. 98ha. Jest to projektowany rezerwat krajobrazów ekologicznych.
•    "Łęg w Lubowie" położony na terenie obrębu leśnego Jemielno o powierzchni ok. 52ha. Jest to projektowany rezerwat fitocenotyczny.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Respirator dla Szpitala Miejskiego w Poznaniu

Respirator dla Szpitala Miejskiego w Poznaniu

W ramach solidarności społecznej i w poczuciu odpowiedzialności za dobro Nas wszystkich Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu przekazała 130 tysięcy złotych na pomoc dla wielkopolskich szpitali.

Walka z pandemią COVID-19 jest szczególnie trudnym wyzwaniem dla wszystkich pracodawców, pracowników, a w szczególności dla systemu ochrony zdrowia. Odpowiadając na apel Szpitala Miejskiego im. J Strusia w Poznaniu, poznańska Dyrekcja razem z Drużyną Szpiku przekazała respirator i środki ochrony osobistej dla lekarzy i pielęgniarek. Sprzęt wart prawie 100 tysięcy złotych dotarł dziś na Szwajcarską.

 

Zakupiliśmy także 5000 maseczek i pompy infuzyjne, czekamy na ich dostawę. Zapewniamy, że niebawem trafią do wielkopolskich policjantów i służb medycznych.

Udzielenie wsparcia finansowego przez jednostki organizacyjne Lasów Państwowych na zwalczanie epidemii, możliwe jest bez rezygnacji z realizacji zadań w zakresie gospodarki leśnej. Ponadto Lasy Państwowe zgłaszają swoją gotowość do dalszej pomocy, poprzez udostępnienie ośrodków wypoczynkowo-szkoleniowych, znajdujących się na terenie jednostek organizacyjnych PGL LP. Jest to akt wsparcia i solidarności leśników, bo zawsze działamy i służymy dla lasu i dla ludzi.

Przypominamy, że zgodnie z inicjatywą Ministra Środowiska Michała Wosia, Lasy Państwowe przekażą łącznie 2 miliony złotych wsparcia dla służb medycznych walczących z koronawirusem SARS-CoV-2.