Wydawca treści
Witaj szkoło
"Czym skorupka za młodu nasiąknie ..." zapraszamy do skorzystania z naszej leśnej oferty edukacyjnej.
"Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem" powiedział Konfucjusz i miał rację. Najlepszą formą nauki otaczającego nas świata i przyrody jest poznawanie za pomocą wszystkich zmysłów. Edukacja przyrodniczo-leśna, prowadzona w nadleśnictwie, opiera się przede wszystkim na prowadzeniu zajęć terenowych, podczas których uczeń może "poczuć" przyrodę.
Chcesz skorzystać z bezpłatnej edukacji leśnej prowadzonej przez naszych edukatorów?
Zapoznaj się z regulaminem i umów się na spotkanie.
Prowadzącymi zajęcia edukacyjne z zakresu edukacji leśnej są pracownicy nadleśnictwa posiadający ogromną wiedzę i jeszcze większe doświadczenie.
Zajęcia edukacyjne są prowadzone w dniach i godzinach pracy nadleśnictwa (poniedziałek – piątek, 7:00-15:00), a w uzasadnionych przypadkach, poza wskazanymi terminami.
Przed przyjazdem do nadleśnictwa prosimy o zapoznanie się z regulaminem zajęć edukacyjnych oraz obiektów, na terenie których będą prowadzone zajęcia.
W jaki sposób umówić się na zajęcia?
Uczestnictwo w zajęciach wymaga wcześniejszego, wstępnego, telefonicznego uzgodnienia terminu z pracownikiem zajmującym się edukacją leśną – pod numerem tel.: 56 543 23 59, kom. 666 302 463.
Następnie należy wypełnić „kartę zgłoszeniową zajęć edukacyjnych” (załącznik nr 1 do Regulaminu) oraz fakultatywnie „zgodę na rozpowszechnianie wizerunku” (załącznik nr 2 do Regulaminu), które wraz z klauzulą informacyjną stanowiącą załącznik nr 3 dostępne są poniżej.
Po otrzymaniu „karty zgłoszeniowej zajęć edukacyjnych” oraz „zgody na rozpowszechnianie wizerunku” pracownik nadleśnictwa zajmujący się edukacją leśną powiadamia o przyjęciu rezerwacji.
Kartę zgłoszeniową oraz zgodę na rozpowszechnienie wizerunku można składać osobiście w siedzibie Nadleśnictwa Góra Śląska lub mailowo pod adresem: goraslaska@poznan.lasy.gov.pl
Uprzejmie informujemy, iż Nadleśnictwo Góra Śląska wdrożyło Standardy Ochrony Małoletnich, w tym w zakresie weryfikacji pracowników pracujących z dziećmi w stosownych rejestrach związanych z przestępczością na tle seksualnym i Krajowym Rejestrze Karnym (KRK). Wszyscy pracownicy zajmujący się edukacją leśną zostali pozytywnie zweryfikowani i są dopuszczeni do pracy z dziećmi.
Zapraszamy.
Najnowsze aktualności
Mapa lasów zawsze pod ręką
Mapa lasów zawsze pod ręką
Aplikacja na telefon, dzięki której nie zgubisz się w lesie.
Na zlecenie Lasów Państwowych została przygotowana aplikacja umożliwiająca dostęp do map lasów. Podstawową zawartością aplikacji są leśne mapy tematyczne np. mapa podstawowa, drzewostanowa, form własności, siedlisk leśnych, zbiorowisk roślinnych oraz mapa łowiecka. Poza mapami branżowymi, użytkownik ma możliwość wyświetlenia np. mapy topograficznej lub ortofotomapy.
Po wcześniejszym pobraniu odpowiednich danych, aplikacja działa również offline. Mechanizm pobierania danych do pracy offline umożliwia korzystanie z map nadleśnictw oraz parków narodowych.
Z poziomu aplikacji mBDL użytkownik ma dostęp w trybie online do pełnego opisu taksacyjnego dla lasów wszystkich form własności. Opis taki zawiera m.in. gatunki drzew i krzewów występujące w danym miejscu, ich szczegółowy opis, adres leśny, wskazania gospodarcze i wiele innych informacji.
Aplikacja na urządzenie stacjonarne dostępne jest tutaj
Aplikacja wyposażona jest w szereg przydatnych w terenie funkcji: zapis punktu z lokalizacji GPS lub ze wskazania na mapie, zapis trasy oraz prostą nawigację do wskazanego punktu. Dzięki tej aplikacji unikniesz nieprzyjemnej sytuacji zgubienia się w lesie np. podczas grzybobrania.
Aplikacja na telefon mBDL Mobilny Bank Danych
W mBDL można wyszukać wydzielenia leśne na podstawie tzw. adresu leśnego. W menu Pomoc dostępna jest również instrukcja opisująca podstawowe funkcjonalności, z którą warto się zapoznać na początku użytkowania aplikacji.
Aplikacja została przygotowana przez Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej.