Asset Publisher Asset Publisher

"Zielony Regał" zaprasza czytelników

Kolejne dwa "Zielone Regały" w filiach bibliotecznych w Sicinach i Czerninie oficjalnie zostały otwarte.

Bardzo miło nam zakomunikować, że kolejne dwa "Zielone Regały" zostały oficjalnie przekazane czytelnikom.

Maj był dla nas bardzo pracowitym miesiącem, ponieważ aż dwie filie biblioteczne wzbogaciły się o bogato ilustrowany zbiór książek przyrodniczych przeznaczonych nie tylko dla najmłodszych czytelników, ale także dla starszych moli książkowych.

Na "Zielonym Regale" znaleźć można atlasy, książki-wyszukiwanki, ciekawe opowieści, podpowiedzi jak tropić przyrodę i wiele innych.

W dobie powszechnej cyfryzacji kontakt z książką powoli zanika, a jest to najwspanialsza forma poznawania otaczającego świata, przeżywania zawartych w niej treści i co najważniejsze rozwijania wyobraźni. Na co dzień karmieni jesteśmy wykreowanymi obrazami docierającymi do nas przez środki masowego przekazu, które tłumią w nas naturalną potrzebę inscenizowania własnych obrazów. Książka pobudza wyobraźnię oraz chęć poznawania otaczającego nas świata i żywej przyrody, którą mamy przecież na wyciągnięcie ręki.

Podtrzymanie więzi z naturą jest niezwykle ważne z punktu widzenia prawidłowego rozwoju inteligencji emocjonalnej dlatego, aby ułatwić najmłodszym i nieco starszym, szczególnie w małych miejscowościach, dostęp do inspirującej literatury stworzyliśmy "Zielone Regały".

W ramach projektu zakupiliśmy fantastycznie ilustrowane, o ciekawej tematyce książki przyrodnicze, które są już dostępne na "Zielonym Regale" w Filiach Bibliotek Publicznych w Sicinach oraz w Czerninie.

Fotografia książek "Zielonego Regału"

Można tu znaleźć atlasy, książki-wyszukiwanki, ciekawe opowieści, podpowiedzi jak tropić przyrodę i wiele innych ciekawostek, ale to nie wszystko. W ramach projektu odbyły się także spotkania z czytelnikami, podczas których opowiadaliśmy o tym, co w lesie piszczy.

Zapraszamy do sięgania po książki "Zielonego Regału".