Asset Publisher Asset Publisher

Z pasji do przyrody

Film "Gody Żurawi" nakręcony na terenie naszego nadleśnictwa.

Wielkie małe dzieła mogą powstać jedynie z wielkiej pasji i zamiłowania. Tak właśnie powstał piękny film przyrodniczy nakręcony przez miejscowego przyrodnika P. Michała Ciesielskiego. Film o godach żurawi nakręcony został na terenie naszego nadleśnictwa, wymagał wielu godzin spędzonych bez ruchu w czatowni, ale dla takich chwil warto poświęcić swój czas i energię.

Zasiadkę zbudowałem w lutym. Sprawa była bardzo prosta, czyli namiot fotograficzny postawiony pod świerkiem, ozdobiony suchymi gałęziami leżącymi na podszyciu lasu oraz gałęziami świerku. W teren byłem wtopiony perfekcyjnie. Wszystko przez parę żurawi, która regularnie odwiedzała łąkę na skraju której zbudowałem czatowni - wspomina pan Michał Ciesielski.  Nadszedł początek marca ... postanowiłem spędzić tam trzy, jak się okazało, piękne poranki. Pomysł na powstanie tego filmu był bardzo spontaniczny - dodaje.

Zgodę na postawienie czatowni na terenie Nadleśnictwa Góra Śląska p. Michał uzyskał w ubiegłym roku - powiedział rzecznik prasowy nadleśnictwa B. Chrystman-Kurzawa. Dzięki temu możemy dziś wszyscy oglądać przepiękne efekty wielu godzin spędzonych na obserwacji przyrody naszego nadleśnictwa - dodała. 

Zapraszamy do obejrzenia nagrania.