Asset Publisher Asset Publisher

Podsumowanie akcji #sadziMY

12 kwietnia już po raz szósty odbyła się ogólnopolska akcja #sadziMy. W tym roku przygotowaliśmy rekordową ilość sadzonek.

Na zainteresowanych czekaliśmy od godziny 9:00 rano do wyczerpania sadzonek. W tym roku przygotowaliśmy sadzonki takich gatunków jak: świerk, buk, lipa, jarzębina oraz klon jawor. W sumie wydaliśmy rekordową ilość sadzonek, bo aż 1.500 szt.

Sadzonki miały być wydawane do godz. 15:00, ale chwilę po 13:00 wydana została ostatnia sztuka – powiedziała Barbara Chrystman-Kurzawa rzecznik prasowy. Drzewka cieszyły się ogromnym powodzeniem. Z rozmów wynikało, że niektóre osoby po sadzonki przychodziły kolejny rok z rzędu, opowiadały o posadzonych wcześniej drzewkach, niektórzy pytali w jaki sposób należy sadzić, w jakim miejscu, czy w nasłonecznionym, czy lepiej w cieniu - dodała.

Akcja objęła swym zasięgiem całą Polskę, w każdym z 429 nadleśnictw tego dnia rozdawane były sadzonki. Szacuje się, że tego dnia leśnicy przygotowali i rozdali około miliona sadzonek różnych gatunków drzew i krzewów. 

Kolejna taka akcja za rok. Już teraz serdecznie na nią zapraszamy.