Asset Publisher Asset Publisher

Młodzi Europejczycy w poznańskich lasach

W ramach projektu Erasmus+ o lesie i gospodarce leśnej mieli okazję posłuchać uczniowie z Grecji, Rumunii i Turcji

O pięknie naszej przyrody, o lesie i leśnictwie można mówić na wiele sposobów i różnymi językami. W czwartkowy poranek 7 kwietnia uczniowie z Rumunii, Grecji, Polski i Turcji, którzy łączyli się z nami on-line, mieli okazję wziąć udział w wycieczce po pięknych zakątkach naszej polskiej przyrody. Odwiedziliśmy włoszakowickie lasy, a ściślej mówiąc ośrodek edukacji w leśnictwie Koczury.

Wyjazd zorganizowano w ramach współpracy Nadleśnictwa Góra Śląska z Zespołem Szkół w Wąsoszu Znajduje się tam ochronka dla zwierząt leśnych, które uległy wypadkowi i muszą przejść niezbędną rehabilitację. Często niestety z uwagi na ograniczenia spowodowane kontuzją lub przyzwyczajeniem się do człowieka zwierzęta te pozostają w ośrodku na stałe. Jest tam także muzeum leśnictwa, gdzie prześledzić można historię pracy ludzi lasu, a także zaobserwować efekt migracji wody z wielkopolskich lasów.

W ramach współpracy Nadleśnictwa Góra Śląska z Zespołem Szkół w Wąsoszu, które przystąpiło do projektu Erasmus+, zorganizowaliśmy wycieczkę po pięknych lasach naszego terenu. Uczestnicy mieli okazję nie tylko usłyszeć, ale także zobaczyć i poczuć naszą przyrodę, a spotkanie w Koczurach było doskonałą okazją do poznania polskiego leśnictwa.
 
Malujące się na twarzach słuchaczy zaciekawienie i zadowolenie jest dla nas: leśników- przewodników najlepszym podziękowaniem.