Asset Publisher
Zebranie Związków Leśników Polskich
Zebranie Związków Leśników Polskich w RP Regionu Wielkopolskiego 11.03.2016r.
11.03.2016r. na sali nadleśnictwa odbyło się zebranie Związków Leśników Polskich w RP Regionu Wielkopolskiego, na którym gościliśmy Wiceprzewodniczącą Związku Leśników Polskich p. Halinę Stachowską.
P. Halina wręczyła Srebrną Odznakę Związkową zasłużonym członkom Związku p. Wiesławie Hopa oraz p. Stanisławowi Ciebień, którzy niebawem odchodzą na emeryturę. Podziękowała również p. Nadleśniczemu Tomaszowi Multańskiemu za dotychczasową współpracę, poruszyła aktualne problemy leśników oraz zaprosiła do uczestnictwa w Rajdzie Leśników, który w tym roku ma odbyć się we wrześniu na Mazurach.
Asset Publisher
II Turniej Sportowo-Edukacyjny „Wygramy zdrowie” w Górze
II Turniej Sportowo-Edukacyjny „Wygramy zdrowie” w Górze
Przy hali sportowej Arkadia w Górze 21 maja odbył się II Turniej Sportowo-Edukacyjny pod hasłem „Wygramy zdrowie”, zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Górze.
W wydarzeniu wzięło udział osiem drużyn ze szkół podstawowych z terenu powiatu górowskiego.
Podczas turnieju młodzież rywalizowała w konkurencjach sportowych i edukacyjnych, przygotowanych m.in. przez Nadleśnictwo Góra Śląska oraz inne zaproszone służby i instytucje. Uczniowie mieli okazję nie tylko sprawdzić swoją wyrzymałość fizyczną, ale także poszerzyć wiedzę z zakresu zdrowego stylu życia, ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa.
Podczas turnieju młodzież mierzyła się także z quizem przygotowanym przez Nadleśnictwo. Zestaw sześciu zadań dotyczył zasad bezpiecznego poruszania się po lesie, właściwego zachowania w środowisku naturalnym oraz przygotowania do wypoczynku na łonie przyrody.
Wśród pytań znalazły się m.in.:
-
Co należy zrobić, gdy zgubimy się w lesie i mamy ograniczony zasięg w telefonie? Jak sformułować SMS, który pomoże służbom ratunkowym szybko nas odnaleźć?
-
Jakie owady i zwierzęta mogą stanowić zagrożenie podczas leśnej wędrówki i w jaki sposób można się przed nimi chronić?
-
Dlaczego biwakowanie „na dziko” jest niezgodne z prawem i jak przekonać kolegę, by wybrać bezpieczne i legalne miejsce do rozbicia namiotu i rozpalenia ogniska?
-
Jakie zasady obowiązują osoby spacerujące po lesie z psem?
-
Jakie zagrożenia mogą czekać na nas w lesie i jak się przed nimi skutecznie zabezpieczyć?
-
Co należy zrobić, gdy podczas wędrówki zaskoczy nas burza?
Zadania wymagały zarówno wiedzy teoretycznej, jak i umiejętności praktycznego myślenia – wszystko po to, by kształtować wśród młodzieży odpowiedzialną postawę wobec natury i zwiększać świadomość ekologiczną.
Celem wydarzenia była promocja zdrowia, aktywności fizycznej oraz współpracy między instytucjami działającymi na rzecz lokalnej społeczności.