Aktualności Aktualności

Sprzątanie Odry na terenie Gminy Jemielno.

26.03.2024 r. w sobotę odbyła się akcja sprzątania prawego brzegu Odry od Równej do Majówki.

Około 100 osób spotkało się przy dawnym promie w Ciechanowie w sobotni poranek. Uzbrojeni w rękawice i worki na śmieci podzieleni na grupy przystąpili do sprzątania, przy czym każda z grup objęła sprzątaniem inny obszar. Było słońce, deszcz i niestety góra śmieci.
 
Po 3 godzinach teren od Równej do Majówki był już wolny od śmieci. Wśród śmieci najczęściej spotkać można było butelki szklane, plastikowe, opakowania pozostawione przez wędkarzy po przynęcie dla ryb, były też plastikowe części samochodowe, czy opony. Zebrano ok. 25 m3 śmieci z terenu między Majówką a Równą.
 
Na zakończenie akcji przygotowaliśmy dla uczestników ognisko, kiełbaski, panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Jemielna upiekły pyszne słodkości.
 
Dziękujemy Zuchom i Harcerzom ZHP w Górze, którzy całym zastępem stawili się na akcję, Pani Wójt i pracownikom Gminy Jemielno, OSP Luboszyce, OSP Lubów, Kole Gospodyń Wiejskich w Jemielnie, Stowarzyszeniu Cztery Strony Kultury w Jemielnie, Kole PZW Strumyk w Górze i wszystkim, którzy przyszli w sobotni poranek przyłączyć się do akcji.
Jesteście wielcy.
 
To zapewne tylko wierzchołek góry lodowej, bo śmieci są częścią naszej egzystencji i niestety część osób pozbywa się ich w niekonwencjonalny sposób, ale o ten wierzchołek nasze otoczenie jest czystsze.