Aktualności Aktualności

Kolejne "Zielone Regały" otwarte

Kolejne "Zielone Regały" w dwóch filiach bibliotecznych w Kamieniu Górowskim i Luboszycach zapraszają swoich czytelników.

Bardzo miło nam zakomunikować, że kolejne dwa "Zielone Regały" zostały oficjalnie przekazane czytelnikom.

Wiedza o przyrodzie to skarb, po który czytelnicy filii bibliotecznej w Kamieniu Górowskim i Luboszycach mogą sięgać na co dzień.

Na "Zielonym Regale" można znaleźć książki nie tylko dla najmłodszych, ale także dla starszych czytelników.

W dobie powszechnej cyfryzacji kontakt z książką powoli zanika, a jest to najwspanialsza forma poznawania otaczającego świata, przeżywania zawartych w niej treści i co najważniejsze rozwijania wyobraźni. Na co dzień karmieni jesteśmy wykreowanymi obrazami docierającymi do nas przez środki masowego przekazu, które tłumią w nas naturalną potrzebę inscenizowania własnych obrazów. Książka pobudza wyobraźnię oraz chęć poznawania otaczającego nas świata i żywej przyrody, którą mamy przecież na wyciągnięcie ręki.

Podtrzymanie więzi z naturą jest niezwykle ważne z punktu widzenia prawidłowego rozwoju inteligencji emocjonalnej dlatego, aby ułatwić najmłodszym i nieco starszym, szczególnie w małych miejscowościach, dostęp do inspirującej literatury stworzyliśmy "Zielone Regały".

W ramach projektu zakupiliśmy fantastycznie ilustrowane, o ciekawej tematyce książki przyrodnicze, które są już dostępne na "Zielonym Regale" w Filiach Bibliotek Publicznych Kamieniu Górowskim i Luboszycach.

Fotografia książek "Zielonego Regału"

Można tu znaleźć atlasy, książki-wyszukiwanki, ciekawe opowieści, podpowiedzi jak tropić przyrodę i wiele innych ciekawostek, ale to nie wszystko. W ramach projektu odbyły się także spotkania z czytelnikami, podczas których opowiadaliśmy o tym, co w lesie piszczy.

Zapraszamy do sięgania po książki "Zielonego Regału".